Odlični Elmedin Kikanović ključni čovjek u trijumfu Albe nad Arisom

Prvo ime susreta bio je večeras odlični Elmedin Kikanović koji je za 26 minuta na parketu postigao 22 poena uz 71 posto pogođenih šuteva za dva poena. Bolji od oslaih u poraženom timu bili su Dominic Walters i Jarel McNeal sa po 20 poena.

Aris je tokom prve tri četvrtine meča bio ravnopravan protivnik. Najbolji pokazatelj toga je rezultat nakon prvog perioda, na pauzi, odnosno na staru posljednje dionice.

Nakon prve četvrtine Alba je imala samo poen prednosti, 21:20, dok je rezultat na poluvremenu glasio 38:37 u korist njemačkog predstavnika.
Treći period pripao je gostima rezultatom 21:20, pa se u posljednju dionicu ušlo sa neriješenim rezultatom 58:58.

Ipak, u posljednjoj dionici Alba dolazi do prepoznatljive igre i meč na kraju završava s ugodnih plus 15. Gosti su u posljednjoj četvrtini uspjeli postići svega devet poena.