Odlična partija Nemanje Gordića u pobjedi Parizana na gostovanju kod Limogesa

Partizan je u petom kolu Eurocupa na gostovanju kod Limogesa ostvario pobjedu rezultatom 60:82, a odličnu partiju pružio je bosanskohercegovački košarkaš, Nemanja Gordić.

Limoges je odlično odigrao prvu četvrtinu, a utakmicu je otvorio sa serijom od 8:0. Do kraja prvog perioda domaći su imali devet poena prednosti ().

Partizan je sredinom druge dionice katko došao u prednost, koju su Beograđani vratili opet pred kraj četvrtine i na odmor su otišli sa prednošću od četiri poena prednosti (32:36).

Gosti su sjajno odigrali treću dionicu i prednost je samo rasla, te su u posljednjih deset minuta ušli sa 16 poena prednost (40:56), a na kraju su slavili sa “plus 22” (60:82).

Gordić je na parketu proveo nešto više od 22 minute, a u tom periodu ubacio je 13 poena, uz pet skokova i šest asistencija. Efikasniji je bio samo Rashawn Thomas sa 16 poena. U poraženoj ekipi Hugo Invernizzi je uacio 13 poena, a 12 je dodao Nicolas Lang.