Odbrana donijela trijumf Beograđanima: Zvezda u Rusiji upisala sedmu pobjedu u Euroligi

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Zenit na gostovanju u Sankt Peterzburgu u 16. kolu Eurolige rezultatom 65:58.

Bio je to drugi uzastopni trijumf, a sedmi u sezoni Eurolige za Beograđane čime su popravili mjesto na tabeli najjače evropske košarkaške lige.

Finiš utakmice bio je prilično uzbudljiv, a Zvezdu je u igri održala odlična igra u odbrani, posebno u nastavku meča jer su Rusi u drugom poluvremenu postigli svega 18 poena.

Billy Baron je meč okončao sa 26 poena uz gotovo nepogrešiv šut – 4/4 za dva, 5/6 za tri, 3/4 bacanja. Pratio ga je Lorenzo Brown sa 18 poena. Kod Zenita najefikasniji bio je Austin Hollins sa 14 poena.