Očekivao se sjajan fudbal, igrala samo jedna ekipa: Četiri gola Bilbaa u mreži Andalužana

Fudbaleri Athletic Bilbaa razbili su Betis rezultatom 4:0 u 10. kolu španske Primera lige.

Iako se očekivao sjajan duel jer to ove dvije ekipe znaju prikazati, danas je na terenu postojala samo jedna, a to je domaćin, Athletic Bilbao.

Sve je počelo autogolom Victora Ruiza u devetoj minuti, a onda je Ander Capa udvostručio prednost Baskijaca u 33. minuti. Rezultatom 2:0 otišlo se na odmor.

Nakon tačno sat vremena igre sve dileme oko pobjednika riješio je Iker Muniain, da bi konačnih 4:0 postavio Alejandro Berenguer 10 minuta kasnije.

Ovom pobjedom Bilbao je skočio na osmu poziciju sa 12 osvojenih bodova, ali je važno napomenuti da ekipa ima i utakmicu manje. Betis je 12. sa istim brojem bodova, ali slabijom gol razlikom.