Obje ekipe propustile realizovati po jedanaesterac: Cagliari i Fiorentina podijelili bodove

Fudbaleri Cagliarija remizirali su kod kuće sa Fiorentinom 1:1 u okviru 23. kola italijanske Serije A.

“Ljubičasti” su morali bez pomoći glavne zvijezde ekipe Dušana Vlahovića koji je imao pozitivan test na korona virus.

Odmah na početku, veliki peh za Cagliari, dosuđen je penal za goste i mnogi su već vidjeli loptu iza leđa Borisa Radunovića, ali je bivši mladi reprezentativac Srbije odbranio udarac Biraghiju u devetom minutu.

Kazna je uslijedila početkom drugog poluvremena, odličan centaršut Pereira je u gol pretvorio Joao Pedro već u 47. minutu.

Mogao je novopečeni Italijan da praktično ovjeri trijumf svoje ekipe, Cagliariju je dosuđen penal prilikom kojeg je isključen Odriozola.

Ipak, zablistao je Terracciano koji je odbranio udarac kapitena domaćina u 68. minutu.

Sedam minuta kasnije, stigla je kazna na drugoj strani, Riccardo Sottil je istrčao sjajnu kontru i lijepim udarcem savladao nemoćnog Radunovića.

Rezultat se nije mijenjao do kraja. I u ovom susretu na klupi domaćih je sjedio mladi bh. golman Eldin Lolić (17).

Cagliari ostaje u zoni ispadanja, a Fiorentina je trenutno na šestom mjestu s istim brojem bodova kao i Lazio (36).