Nusmir Fajić u nadoknadi donio pobjedu Veležu, nastavljena serija poraza Borca

Fudbaleri Veleža ostvarili su danas pobjedu u duelu povratnika u Premijer ligu BiH.

Već u prvom poluvremenu bilo je jasno da će Mostarci pred solidno ispunjenim tribinama stadiona Rođeni pokušati nametnuti vlastiti tempo. U tome su dobrim dijelom i uspjeli, s obzirom da su stvorili puno veći broj konkretnijih prilika.

Najbolju u prvom dijelu je imao Čivić u devetoj minuti, kada je sam istrčao pred Kukriku, ali je vratar Borca odlično reagovao. Kasnije su Fajić i Brandao također propustili šanse.

Trenutak odluke dešava se ipak nakon odmora, tačnije u 65. minuti. Smušeno je reagovala odbrana Borca nakon ubačaja Fajića, Jovanović je pogodio stativu vlastitog gola, a zatim je rezervista Obren Cvijanović pospremio loptu u mrežu gostiju za 1:0.

Osam minuta nakon toga rezervista Borca Goran Zakarić je dobro šutirao na drugoj strani, ali istakao se Veležov golman Adnan Bobić. No, Zakarić je pogodak za 1:1 postigao ipak na dvije minute prije kraja nakon sjajne kontre i tako zaledio publiku u Vrapčićima.

Međutim, kada su svi mislili da će susret biti okončan bez pobjednika, u nadoknadi sjajnim pogotkom Nusmir Fajić trese mrežu Borca i donosi euforiju među domaće fanove! Tih 2:1 ujedno je bio i konačni rezultat.

Pobjeda Veleža za utvrđivanje pozicije u komfornoj sredini tabele, a Borac je nastavio seriju poraza i nakon povratka Vlade Jagodića na klupu banjalučkog tima.

Velež – Borac 2:1

VELEŽ: Bobić, Manev, Zvonić, Čivić, Ćosić, Pršeš, Vehabović (Osmić), Hasanović, Radovac, Brandao (Cvijanović), Fajić.

BORAC: Kukrika, Volkov (Ćosić), Radulović, Janičić, Jovanović, Milutinović, Dujaković, Mirić, Vranješ, Ziljkić (Zakarić), Kajkut.