Novi trijumf bh. prvaka u ABA ligi: Igokea rutinski do pobjede u gostima kod FMP-a

Iako to konačan rezultat od 82:87 neće sugerisati, Igokea je rutinski došla do pobjede u gostima kod beogradskog FMP-a.

Na kraju treće četvrtine susreta 20. kola ABA lige bh. prvak je držao ubjedljivo vodstvo od 58:78, a dvije i po minute do kraja rezultat je glasio 72:87, tako da su domaćini tek uspjeli ublažiti poraz do završetka meča u kojem su puleni Dragana Bajića imali apsolutnu kontrolu.

Najefikasniji u redovima Igokee bili su Steven Gray (19 poena) i Edin Atić (12 poena, 7 asistencija), strijelce FMP-a predvodio je Jaylen Hands (21 poen).

Igokea je trenutno na drugom mjestu ABA lige s 15 pobjeda iz 19 mečeva, FMP je deveti.