Novi remi Širokobriježana: Rudar Prijedor u finišu utakmice priredio šok klubu sa Pecare

Široki Brijeg upisao je remi i u utakmici drugog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Rudar Prijedora na gostovanju (1:1), nakon što su prethodno remizirali sa Zrinjskim. Prijedorčani su u samom finišu utakmice došli do pogotka i boda u ovom susretu.

Jakupović je prvi zaprijetio na utakmici kada je poslao loptu preko gola u šestoj minuti. Nedugo nakon toga Jurilj je na drugoj strani imao stopostotnu šansu, no Topolović je odbranio njegov udarac. Gosti su kontrolisali igru, a u 20. minuti Lukić je šutirao preko gola.

Šabić je izblokiran u 28. minuti, a tri minute poslije veliku šansu su imali Prijedorčani. Santos je prošao po lijevoj strani i odlučio se za centaršut, međutim niko ga nije ispratio. U finišu prvog dijela ovaj Brazilac je pokušao i glavom nakon kornera, ali rezultat se nije mijenjao.

Na startu drugog dijela Rudar Prijedor je imao dvije šanse preko Marmata i Pekije, a u 60. minuti Širokobriježani su došli do prednosti. Ikić je pogodio za prednost kluba sa Pecare, nakon asistencije Jurilja.

Amoah je pokušao glavom u 69. minuti, no Miškić nije imao nikakvih problema. Veliku priliku gosti su imali u 78. minuti kada je Jurilj iz izgledne prilike promašio gol Rudara. Stanićev udarac u 83. minuti odbranio je Topolović.

Iako se činilo da će Širokobriježani ostvariti trijumf, na kraju su se morali zadovoljiti novim remijem. Rudar Prijedor je priredio šok klubu sa Pecare u 89. minuti, a Amoah je pogodio za 1:1, poslije asistencije Santosa, te tako donio bod svom klubu.

Rudar Prijedor – Široki Brijeg 1:1

Stadion: Gradski stadion u Prijedoru. Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Žuti kartoni: Mandić (Rudar Prijedor), Begić (Široki Brijeg).

RUDAR PRIJEDOR: Topolović, Pekija, Pavlović, Dojčinović, Gavranović (od 46. Amoah), Redžić, Sajak, Jakupović (od 46. Marmat), Burazor, Mandić i Santos.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Obšivač, Čuljak, Stanić, Begić, Lukić, Musa, Ikić, Šabić i Jurilj.