Novi poraz Sparsa: Crnogorska Sutjeska ostvarila ubjedljivu pobjedu na Grbavici

Košarkaši Sparsa upisali su i četvrti poraz u Drugoj ABA ligi. U dvorani na Grbavici, u sklopu 4. kola regionalnog takmičenja, pobjedu je ostvarila ekipe Sutjeske iz Nikšića, 68:85.

Tek u prvoj četvrtini sarajevski tim je bio ravnopravan takmac gostima iz Crne Gore te taj dio meča okončao s vodstvom od 19:17. No, već u drugoj dionici Sutjeska je uspostavila apsolutnu kontrolu te je prvo poluvrijeme zaključeno rezultatom 33:43.

Nakon odmora gosti su rutinski održavali razliku, a zatim u posljednjoj četvrtini dodatno stisnuli gas te slavili sa konačnih 68:85.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Nikola Pavlićević (21 poen), koji je imao dobru podršku u bivšem košarkašu Zrinjskog i Bosne Drašku Kneževiću (18). Solidnu partiju za goste je pružio i bh. reprezentativac Ismet Sejfić (10 poena, 7 skokova). Kod Sparsa, najefikasniji je bio Amerikanac Darrion Strong (17).

Ovo je treća pobjeda Sutjeske, koja se sada nalazi na trećem mjestu tabele, dok je Spars i dalje na dnu, bez ijednog trijumfa nakon četiri odigrana kola.