Novi Pazar bio pred pobjedom s igračem manje, ali je bh. napadač spasio Napredak

Utakmica 14. kola Superlige Srbije donijela je zanimljiv okršaj Napretka i Novog Pazara u Kruševcu, a završen je podjelom bodova rezultatom 1:1.

Gosti iz Sandžaka bili su pred pobjedom koja bi bila senzacionalna, pošto su još od 10. minute utakmice imali igrača manje. Tada je direktan crveni karton dobio Mladenović.

Ipak, Novi Pazar u 70. minuti stiže do vodstva preko Stefana Lončara i nalazi se pred pobjedom. Na sreću po domaće, u 80. minuti Napredak poraza spašava bh. napadač Petar Kunić.

Kunić je u 89. minuti imao šansu i da pogodi za potpuni preokret i vodstvo svog tima, ali propustio ju je, baš kao i Ratković na drugoj strani. Ratkovića je u situaciji jedan na jedan u 91. minuti zaustavio golman Napretka.

U 94. minuti je Kunić imao još jednu šansu. U gužvi pred golom Novog Pazara je šutirao petom, ali golman Vujanac je uspio da zaustavi taj udarac.

Kunić je, inače, bivši napadač Borca, Zrinjskog, Radnika i Rudara, a to mu je drugi gol ove sezone u Superligi. Nastup u dresu Novog Pazara upisao je Almir Aganspahić, koji je teren napustio devet minuta prije kraja.