Novi duel s Hapoelom: Igokea ima priliku napraviti veliki korak prema drugoj fazi FIBA Lige prvaka

Priliku da naprave novi veliki korak ka drugoj rundi FIBA Lige prvaka košarkaši Igokee imaće večeras od 20 sati u Laktašima, gdje su preksinoć izborili veliku pobjedu i na pleća bacili mnogo skuplji i kvalitetniji tim Hapoela.

Klubovi su se dogovorili da oba meča budu igrana u Laktašima i prvi je pripao domaćem timu, koji je slavio sa 75:73, dok će drugi biti odigran 48 časova od završetka prvog.

Iako je teško izdvojiti nekog pojedinca kod prvaka BiH, prednjačili su Marko Jošilo, koji je nastavio sa sjajnim partijama ovog mjeseca i ostvario dabl-dabl (16 poena, 11 skokova, pet ukradenih lopti), kao i Edin Atić. Meč je bio veoma iscrpljujući i onaj tim koji se prije regeneriše večeras će biti u prednosti.

“Mnogo smo iscrpljeni nakon velike borbe. Utakmica je bila veoma teška i morali smo igrati jakim intenzitetom svih 40 minuta. Nedostajala su nam dva igrača, pa sam zbog pobjede ponosan na sve svoje saigrače i stručni štab, kao i sve ono što radimo tokom sezone. Nadam se da ćemo biti ponovo dobri u idućem susretu. Moramo se odmoriti, uvidjeti greške koje smo pravili i ne ponoviti ih u narednom meču. Ponovo očekujem borbu za svaku loptu tokom 40 minuta”, istakao je Jošilo za Glas Srpske.

Trener Bajić pohvalio je veliko zalaganje svojih igrača, koji su odradili veliki posao.

“Hapoel je mašinerija sa širokim rosterom, jako dobrim trenerom i slovi kao favorit za osvajanje Lige šampiona, tako da je ovo velika pobjeda za nas. Jako dobro smo otvorili utakmicu, bili agresivni i igrali na ivici faula, što sam tražio od svojih igrača. Kontrolisali smo našu defanzivnu igru i stekli dvocifrenu prednost, ali se potom nismo najbolje snašli na zonsku i meč-ap odbranu protivnika, što sam sugerisao igračima tokom poluvremena. Bila je ovo šahovska borba u kojoj je presudio skok. Iako smo bili hendikepirani izostankom dva visoka igrača, imali smo 11 ofanzivnih i tri skoka više, a takođe smo zaustavili njihovu tranziciju i primili samo pet poena iz kontranapada. Mogli smo ranije da prelomimo susret u našu korist, ali ovaj tim kažnjava svaku greškicu”, istakao je Bajić.

Proslavljeni izraelski košarkaš, koji sada trenira Hapoel, Oded Katash, pohvalio je igru domaćeg tima.

“Kada smo dolazili, znali smo da nam neće biti lako jer Igokea igra dobru košarku ove sezone. Defanzivno samo odradili dobar posao, a utakmica je bila fizički dosta iscrpljujuća. Izgubili smo u napadu, gdje su se neki igrači mučili i imali mnogo promašaja“, rekao je Katash.

Za gledaoce u BiH osiguran je direktan TV prenos večerašnje utakmice, na kanalu Arena Sport 1.