Nova neuvjerljiva pobjeda PSG-a, ekipa Maurizija Pochettina ponovo se spasila u nadoknadi

Sedmo kolo francuske Ligue 1 igrano je večeras, a Paris Saint-Germain ostvario je još jednu neuvjerljivu pobjedu.

Parižani su slavili na gostovanju kod Metza (1:2). Klub sa Parka Prinčeva poveo je golom Hakimija u petoj minuti, a Kouyate je izjednačio u finišu prvog dijela. Hakimi je tek u četvrtoj minuti sudijske nadoknade pogodio za 1:2 i novu neuvjerljivu pobjedu Parižana.

Tako se ekipa Maurizija Pochettina ponvo spasila u sudijskoj nadoknadi, nakon trijumfa protiv Lyona.

Slavio je i Lyon na domaćem terenu protiv Troyesa (3:1). Gosti su poveli u posljednjoj minuti prvog dijela. U nastavku Lavovi su pogađali tri puta, a u strijelce su se upisivali Shaqiri, Emerson i Paqueta.

Monaco je bio siguran na svom stadionu protiv Et. Etiennea (3:1). Volland je pogodio za prednost Kneževa, a gosti su ostali sa igračem manje kada je Green u 33. minuti dobio crveni karton. Ipak, izjednaili su preko Bouange u 41. minuti.

U drugom dijelu Ben Yedder je sa dva gola u 62. i 86. minuti riješio pitanje pobjednika.