Nova dobra partija Burića: Devet odbrana bh. golmana u trećoj vezanoj pobjedi Flensburga

Rukometaši Flensburga upisali su novu pobjedu u njemačkoj Bundesligi pošto su rezultatom 34:30 slavili protiv Stuttgarta.

Iako je domaćin bio prilično veliki favorit, gosti iz Štutgarta su odigrali sjajno prvo poluvrijeme i imali su vodstvo od jednog gola razlike (17:18).

Ipak, u nastavku su se domaći razigrali, a bosanskohercegovački golman Benjamin Burić zaključao je prilaze svome golu i pomogao je da se upiše novi, treći vezani trijumf.

Burić je u ovom meču upisao devet odbrana i imao je jedno dodavanje za gol. U domaćem timu po osam golova postigli su Rod Magnus Abelvik i Jim Gottfridsson, dok je kod gostiju najefikasniji bio iggo Kristjansson (11).