Nketiah zaradio crveni karton samo što je ušao na teren, Vardy spasio Lisice poraza na Emiratesu

Arsenal i Leicester su u utakmici 34. kola engleske Premier lige večeras na Emiratesu remizirali odigravši 1:1.

Činilo se da će Arsenal stići do nove pobjede, pošto je igrao dosta dobro i vodio od 21. minute, ali su se Lisice uspjele spasiti poraza, a Topnici na koncu mogu biti zadovoljni i jednim bodom.

U vodstvo je Arsenal doveo Pierre Emerick Aubameyang, koji je u 21. minuti pogodio na asistenciju Bukayo Sake, ali tragičar Artetinog tima je postao mladi Eddie Nketiah.

Nketiah je u igru ušao u 71. minuti, a za otprilike 60 sekundi je uspio da zaradi crveni karton, pošto je neoprezno startovao na fudbalera Leicestera, a sudija ga je nakon konsultacije VAR tehnologije isključio s meča.

Od tada je utakmica krenula u drugom smjeru, Leicester je dominirao, a Jamie Vardy je u 84. minuti pogodio za 1:1. Pokušale su Lisice stići i do potpunog preokreta, ali u tome ipak nisu uspjele.

Leicester je ostao četvrtoplasirani sa 59 bodova, a Arsenal ima devet manje i na 7. je mjestu.

Sead Kolašinac je na terenu proveo svih 90 minuta.