Ništa od duple krune Modrih: Rijeka u sjajnom meču osvojila Kup, Kvržić jedan od junaka

Nogometaši Rijeke pobjednici su Hrvatskog kupa nakon što su u finalnom susretu igranom u Puli na stadionu Aldo Drosina pred 6.742 gledatelja pobijedili Dinamo sa 3:1.

Bilo je to fantastično finale i zaslužena pobjeda Rijeke koja je po peti put osvojila ‘Rabuzinovo sunce’, pri čemu drugi put u posljednje tri sezone, dok je Dinamo u svom 22. finalu doživio sedmi poraz i ove sezone nije uspio doći do duple krune.

Golove u pobjedi Rijeke postigli su Antonio Čolak (13’), Tibor Halilović (40’) i nekadašnji bh. reprezentativac Zoran Kvržić (84’), dok je strijelac za Dinamo bio Mislav Oršić u 63. minuti. Dinamo je u 73. minuti imao jedanaesterac za izjednačenje, no Simon Sluga je fantastično obranio udarac Daniju Olmu, javlja Hina.

DINAMO – RIJEKA 1-3

PULA. Stadion Aldo Drosina – 6.742 gledatelja; Sudac: Damir Batinić (Osijek)

Strijelci: 0-1 Čolak (13), 0-2 Halilović (40), 1-2 Oršić (63), 1-3 Kvržić (84)

Žuti kartoni: Theophile-Catherine, Gavranović / Capan, Čolak

DINAMO: Livaković – Stojanović, Theophile-Catherine (od 77. Hajrović), Dilaver, Rrahmani (od 46. Leovac) – Šunjić, Ademi – Atiemwen (od 46. Gavranović), Olmo, Oršić – Petković

RIJEKA: Sluga – Escoval, Župarić, Punčec – Kvržić, Lepinjica (od 74. Lončar), Capan, Tomečak – Halilović (od 80. Gorgon), Pavičić – Čolak (od 83. Puljić)