Nishikori lakše od očekivanog savladao Wawrinku

Lakše od očekivanog peti igrač svijeta je izašao na kraj sa Švicarcem Wawrinkom koji je dvije pozicije bolje plasiran od njega. Wawrinka je prije meča poručio da mora igrati brzo i agresivno da bi se suprostavio Japancu, ali mu to danas nije polazilo za rukom.

Prvi set je završen nakon pola sata igre, a Nishikori je sa dva breaka došao do vodstva od 1:0 u setovima i pokazao svoje ambicije u današnjem meču. Break u petom i sedmom gemu bili su dovoljni za lagano osvajanje seta.

Identičan omjer snaga viđen je i u drugom setu koji je trajao malo duže nego prethodni, a opet su dva breaka bila dovoljna za sigurnu pobjedu Japanca. Bilo je 6:3, a Nishikori je servis oduzimao svom protivniku u petom i posljednjem, devetom gemu igre.

U narednom kolu koje je na programu za dva dana, Nishikori će igrati sa Čilićem, dok će Wawrinka imati teži meč protiv prvog tenisera svijeta, Andyja Murraya.

Večeras od 21:00 sat sastaju se Murray i Čilić u drugom meču ove grupe.