Nishikori izbacio Tsongu, Simon namučio Đokovića, Williams i Sharapova prošle dalje

Nishikori je bez problema eliminisao Tsongu sa 3:0 (6:4, 6:2, 6:4). Japanski teniser je u prva dva seta po dva puta oduzimao servis Francuzu, dok je to učinio jednom u trećem setu. Za pobjedu mu je trebalo sva sata i pet minuta.

Simon je namučio Đokovića i meč je otišao u pet setova. Na kraju je slavio najbolji teniser svijeta sa 3:2 (6:3, 6:7, 6:4, 4:6, 6:3). Đoković nije imao problema u petom odlučujućem setu kada je dva puta napravio brejk i na kraju slavio.

Sharapova je slavila protiv Benčić sa 2:0 (7:5, 7:5) i tako opravdala ulogu favorita, kao i Williams koja je savladala Gasparyan za 57 minuta rezultatom 2:0 (6:2, 6:1), te su se tako ove teniserke plasirale u četvrtinu finala gdje će igrati jedna protiv druge.