Nijemci s dva “cepelina” u samom finišu slomili Ruse i izborili četvrto mjesto u grupi

Sjajnu utakmicu u posljednjem kolu druge faze Evropskog prvenstva u rukometu odigrale su selekcije Njemačke i Rusije, a Nijemci su nakon dramatičnog finiša slavili sa 30:29.

Gledali smo dramu do samog kraja, a dva “cepelina” u finišu prelomila su meč na stranu Njemačke.

Na tri minute prije kraja prednost Rusiji donosi Kosorotov, koji pogađa za 29:28, ali uslijedio je fenomenalan “cepelin” Nijemaca i gol Webera za poravnanje.

Kamenjev u narednom napadu Rusije pravi “probijanje”, a nakon toga je Kotov isključen na dva minuta pa su je tim Velimira Petkovića do kraja bio s igračem manje.

Na deset sekundi prije kraja Nijemci igraju novu fenomenalnu akciju, a ovaj put “cepelin” u gol pretvara Zieker za 30:29 i pobjedu Njemačke.

Pobjeda je Njemačkoj donijela četvrto mjesto u grupi, a Rusija je završila petoplasirana. Najzaslužniji za ovaj trijumf Njemačke bili su Zieker, Reichmann i Golla sa po pet golova, a za Ruse je osam golova dao Kosorotov, koji je bio i igrač utakmice.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore
evropsko prvenstvo u rukometurukometna reprezentacija rusijerukometna reprezentacije njemacke