Nigerija drugi polufinalista: Troost-Ekong pogodio za pobjedu u finišu utakmice

Drugi plufinalista Afričkog kupa nacija je Nigerija koja je savladala Južnu Afriku rezultatom 2:1.

Prva ozbiljnija šansa na utakmici pretvorena je u pogodak. U 27. minuti pogodio je Samuel Chukwueze za vodstvo Nigerije. Isti igrač imao je dobru priliku i u finišu prvog poluvremena, ali rezultat se nije mijenjao.

Nigerija je mogla udvostručiti vodstvo u 51. minuti kada je snažan udarac uputio Oghenekaro Etebo. Uslijedio je period bez većih šansi, da bi u 71. minuti Bongani Zungu izjednačio na 1:1. Korišten je VAR, ali pogodak nije poništen.

U samom finišu utakmice, tačnije u 89. minuti William Troost-Ekong je pogodio za 2:1 i prolazak Nigerije u polufinale.