Ni sjajni West Ham nije mogao zaustaviti City: Građani upisali 20. trijumf u nizu

Manchester City je i danas protiv West Hama u 26. kolu Premiershipa nastavio svoj nestvaran niz, te stigao i do dvadesete vezane pobjede savladavši West Ham sa 2:1.

Čekićari su ove sezone najbolji londonski tim u ligi, ovaj meč su dočekali na četvrtom mjestu i još jednom pokazali da tu nisu slučajno.

Bili su potpuno ravnopravan protivnik favorizovanim Građanima, koji su na kraju ipak uspjeli slaviti sa 2:1.

Poveo je City nakon pola sata igre preko Rubena Diasa kojem je asistirao Kevin de Bruyne, ali West Ham u finišu prvog dijela uzvraća udarac.

Igrala se 43. minuta kada je mrežu domaćina zatresao Michael Antonio i poravnao na 1:1.

Dobar fudbal gledali smo i u nastavku, a pobjedonosni gol za City u 68. minuti postiže John Stones nakon centaršuta Riyada Mahreza. Postavio je Stones konačnih 2:1.

City je, naravno, lider sa 62 boda, 13 više od prvog pratioca Uniteda, dok je West Ham četvrtoplasirani sa 45 bodova.