Nezaustavljivi Pašalić donio ubjedljivu pobjedu Atalanti, Vlahović nastavio golgetersku formu

Odigrane su dvije utakmice 15. kola italijanske Serije A, a Atalanta je na domaćem terenu na krilima Marija Pašalića savladala Veneziju (4:0), dok je Fiorentina slavila domaću pobjedu nad Sampdorijom (3:1) te je Dušan Vlahović nastavio golgetersku formu.

Atalanta je bila ubjedljiva protiv Venezije (4:0), a nezaustavljiv je bio Pašalić. Hrvatski fudbaler postigao je dva gola u prvoj poluvremenu, u sedmoj i 12. minuti. Koopmeiners je povisio na 3:0 u 57. minuti, a Pašalić je postavio konačan rezultat kompletiranjem hat-tricka u 67. minuti.

Fiorentina je bila bolja od Sampdorije na svom terenu (3:1). Gosti su poveli u 15. minuti pogotkom Gabbiadinija. Uslijedio je brz preokret. Prvo je Callejon poravnao u 23. minuti, da bi Vlahović pogodio za 2:1 u 32. Bio je ovo 12. gol u Seriji A za srbijanskog napadača koji je na prvom mjestu liste strijelaca.

Sottil je u 45. minuti pogodio za 3:1 i tim rezultatom se otišlo na odmor. Strijelac trećeg gola za Viole imao je najbolju šansu u drugom poluvremenu, no nije pogodio. Sampdorija nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti, tako da se rezultat nije mijenjao.