Newcastle i dalje jedina ekipa bez pobjede: Teemu Pukki koban za Svrake

Newcastle je još uvijek jedina ekipa iz Premier lige bez pobjede ove sezone, a Svrake su večeras u utakmici 14. kola remizirale na St. James Parku sa Norwichom (1:1).

Ciaran Clark je rano ostavio na cjedilu svoje saigrače. U devetoj minuti nakon pogrešnog pasa pokušao je ispraviti grešku i na kraju je zaradio crveni karton. Kanarinci su u nastavku imali dvije dobre šanse, ali su prijetili domaći preko Joelintona.

Iako su bili sa igračem manje, Newcastle je došao do prednosti. U 60. minuti dosuđen je penal, a isti je za 1:0 realizovao Callum Wilson. Teemu Pukki je u 79. minuti sjajnim golom poravnao rezultat i vratio stvari na početak.

Norwich je u sudijskoj nadoknadi mogao doći i do pobjede, ali je golman Newcastlea odbranio snažan udarac Pierrea Leesa Meloua, tako da je do kraja ostalo 1:1.