Nevjerovatna utakmica u Dizeldorfu: Hertha za 11 minuta postigla tri gola i spasila se poraza

Nestvarnu utakmicu smo gledali na otvaranju 24. kola Bundeslige, a u Dizeldorfu je Fortuni gostovala Hertha našeg Vedada Ibiševića.

Početak je za Herthu bio baš kao iz najgore noćne more, pošto je već nakon devet minuta Fortuna vodila sa 2:0. Prvo je u 6. minuti Karaman postigao gol za vodstvo domaćina, a zatim ga je udvostručio Thommy.

U samom finišu poluvremena Karaman svojim drugim golom donosi veliku prednost Fortuni od 3:0.

Činilo se da je sve gotovo, te da bi Hertha mogla doživjeti pravu katastrofu, ali nije bilo tako. Tim iz Berlina se budi u nastavku, te u rasponu od samo 11 minuta stiže do poravnanja!

Oživio ih je autogol Thommyja u 64. minuti, da bi samo dvije minute kasnije Cunha smanjio na 3:2 i potpuno vratio Herthu u igru.

Nije se dugo čekalo ni na poravnanje i potpuni povratak Herthe, pošto je u 75. minuti dosuđen jedanaesterac za goste. Odgovornost je preuzeo Piatek, te postigao svoj prvi gol od dolaska u Herthu iz Milana.

Mogla je i jedna i druga ekipa doći do pobjede. Prvo je poništen gol Fortune zbog ofsajda, a zatim je u 90. minuti Cunha pogodio stativu na drugoj strani.

Završilo je 3:3, Fortuna je tako ostala u opasnoj zoni s 21 bodom, dok Hertha ima šest više i nalazi se na 13. poziciji.

Vedad Ibišević je priliku za igru dobio u 90. minuti.