Nestvarni Pullen vodio Mornar do pobjede u Ljubljani, skromna partija Čampare u porazu Splita

Ekipa Mornara iz Bara slavila je u jako zanimljivoj košarkaškoj predstavi u Ljubljani, gdje je sa 88:93 savladala Cedevita Olimpiju.

Gosti su odigrali fenomenalno prvo poluvrijeme i u njemu stekli dovoljno veliku prednost da je do kraja bez problema sačuvaju, u čemu su i uspjeli.

Vodio je Mornar nakon prve dvije četvrtine sa 38:55, u drugom dijelu su malo povukli ručnu, ali su uspjeli slaviti.

Do pobjede ih je nosio raspoloženi Jacob Pullen sa nevjerovatnih 36 poena i 5 asistencija, dok se kod domaćih s 24 ubačaja istakao Jaka Blažić.

Potom je i u Čačku odigran meč 12. kola ABA lige, gdje je Borac ubjedljivo savladao Split sa 90:69.

Borac je predvodio Anthony Smith sa 14 poena, a kod Splićana su po 16 imali Marin Marić i Blaž Mesiček. Reprezentativac BiH Sani Čampara pružio je skromnu partiju u ojoj je ubacio 4 poena, uhvatio 2 skoka i imao jednu asistenciju.