Nestvaran preokret Konyaspora u gostima: Hadžiahmetović, Milošević i Šehić odigrali cijeli meč

Ekipa Kayserispora je u meču 14. kola turske Superlige ugostila Konyaspor, a viđen je nestvaran preokret gostiju i pobjeda od 1:2 do koje su došli duboko u nadoknadi.

Kayseri je do vodstva stigao duboko u nadoknadi prvog poluvremena, kada je dosuđeni jedanaesterac za domaće realizirao Pedro Henrique i pogodio 1:0, ali domaćin 25 minuta prije kraja ostaje s igračem manje.

To je Konya u finišu uspjela iskoristiti i golom u 89. minuti, također iz penala koji je realizirao Demirok, stići do poravnanja, da bi u osmoj minuti nadoknade Jevtović pogodio za potpuni preokret Konyaspora i pobjedu od 1:2.

Zoran Kvržić je igrao za Kayseri, a s druge strane bila su tri reprezentativca BiH, a riječ je o Ibrahimu Šehiću, Amiru Hadžiahmetoviću i Deniju Miloševiću, koji su na terenu proveli svih 90 minuta.

U drugom meču koji je igran u istom terminu, Sivasspor je na svom terenu lagano sa 3:1 savladao Genclerbirligi, golovima Gradela, Arslana i Yatabarea.