Neriješeno na poluvremenu: Radnik poveo nakon što je poništen gol Veležu, Cvijanović izjednačio

Nakon prvih 45 minuta utakmice devetog kola Premijer lige BiH između Veleža i Radnika, rezultat je izjednačen.

Već u uvodnim minutama uzbuđenje pred golom gostiju, Brandao postiže pogodak, ali je poništen zbog navodnog ofsajda. Pišemo – navodnog – jer je odluka arbitra dosta diskutabilna.

Radnik je zatim poveo u šestoj minuti iz prve ozbiljnije akcije. Lopta je kružila oko šesnaesterca Veleža, zatim došla do Kenana Šarića, koji poentira šutem iskosa za vodstvo gostiju.

Potom su Mostarci vršili pritisak na gol Bijeljinaca, što je konačno urodilo plodom u 40. minuti. Sjajnu dijagonalu uputio je Brandao prema Cvijanoviću, a ofanzivac Veleža zatim prebacio loptu preko istrčalog Kozića za 1:1, što je ujedno konačan rezultat prvog poluvremena.