Neriješeno na poluvremenu mostarskog derbija, Brandao iznesen na nosilima

Zrinjski vodi na poluvremenu protiv Veleža u velikom mostarskom derbiju (1:0), a u pitanju je zaostala utakmica drugog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Neriješeno je nakon prvog poluvremena velikog mostarskog derbija između Zrinjskog i Veleža (1:1), a u pitanju je zaostala utakmica drugog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Uoči utakmice Sergej Jakirović se našao u problemu jer se na zagrijavanju povrijedio Almir Bekić, a umjesto njega u posljednji čas na teren je poslao Matiju Malekinušića. Sjajna priliku imao je Velež već u drugoj minuti. Anđušić je bio sam pred golom Zrinjskog, ali je šutirao pored okvira.

Prva ozbiljnija situacija pred golom Veleža viđena je u desetoj minuti. Juranović je šutirao, no to je išlo ravno u Bogdanovića. Tičinović je pokušao glavom u 17. minuti, ali bila je to preteška situacija. Poslije bakljade navijača Zrinjskog u 20. minuti, Kaljanac je pozvao igrače da se povuku prema centru, no susret je ubrzo nastavljen.

Anđušić je loše šutirao u 27. minuti, a minuti poslije na drugoj strani Bilbija je poslao loptu preko gola iz slobodnjaka. Nakon pola sata igre Brandao nije mogao nastaviti utakmicu zbog povrede, a zamijenio ga je Peco. Brazilski fudbaler je iznesen na nosilima.

Plemići su poveli u 33. minuti. Kamenar je ubacio iz slobodnjaka sa lijeve strane, a Jakovljević nije baš najbolje zahvatio loptu glavom, ali dovoljno da ona završi iza leđa Bogdanovića. Rođeni su uspjeli izjednačiti u 44. minuti. Ovčina je ubacio, a nakon velike greške Kukića Zajmović je pogodio za 1:1.