Ne pomaže ni smjena trenera: Arsenal i šesti put u nizu ostao bez pobjede, Kolašincu cijeli meč

Fudbaleri Arsenala produbili su krizu pošto su u 14. kolu Premier lige jedva stigli do boda na gostovanju protiv Norwicha (2:2).

Topnicima nije pomogla ni smjena trenera Unaia Emeryja, a umjesto njega na klupi je bio asistent i nekadašnji proslavljeni fudbaler Topnika Fredi Ljungberg.

Norwich je poveo golom Pukkija u 21. minutu, ali je Pierre-Emerick Aubameyang samo osam minuta kasnije sa penala poravnao rezultat. Novo vodstvo domaćoj ekipi donio je Todd Cantwell u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, ali je Aubameyang u 57. minutu postavio konačnih 2:2.

Arsenal je tako produžio niz na šest mečeva bez pobjede u Premier ligi. Tim iz Londona nalazi se na osmom mjestu sa 19 bodova. Sead Kolašinac odigrao je cijeli meč za Topnike.

U drugom meču u ovome terminu Wolverhampton i Sheffield United su remizirali 1:1. Muhamed Bešić je odgledao meč sa klupe.