Ne ide bez LeBrona: Lakersi nastavili seriju poraza i pali na četvrto mjesto Zapada

Los Angeles Lakersi i dalje ne znaju za pobjedu otkako se povrijedio LeBron James.

Aktuelni prvaci upisali su četvrti poraz zaredom, u Staples Centeru slavili su gosti iz Philadelphije, 101:109.

Sixersi su imali pristojnu prednost većim dijelom drugog poluvremena, a bi Lakersi na dvije minute prije kraja prišli na podnošljiv zaostatak (98:102). Ipak, za preokret domaći nisu imali snage.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je bivši igrač Lakersa Danny Green (28 poena), strijlece kalifornijske ekipe predvodio je Kyle Kuzma (25).

Philadelphia je lider Istoka s omjerom 32-13, Lakersi su nakon aktuelne serije poraza pali na četvrto mjesto Zapadne konferencije (28-17).