NBA Ljetna liga: Džanan Musa najefikasniji u pobjedi Brooklyn Netsa nad Hrvatskom

Bosanaskohercegovački reprezentativac Džanan Musa upisao je vrlo dobar učinak u trijumfu svojih Brooklyn Netsa nad reprezentacijom Hrvatske u okviru NBA Ljetne lige rezultatom 74:58.

Musa tokom ljetne pauze dobija sve veću šansu u ekipi Netsa, a danas je na parketu proveo gotovo 20 minuta i zabilježio je učinak od čak 15 poena, dvije asistencije i jedne ukradene lopte, čime je bio najefikasniji u svom timu.

Njegovi Netsi slavili su protiv Hrvatske, a ključnu prednost napravili su tek u posljednjoj dionici kada su kreirali ozbiljnu razliku. Do tog trenutka, a posebno u drugoj četvrtini, Hrvatska je bila ozbiljan rival.

Hrvati se trenutno nalaze na pripremama u Sjedinjenim Američkim Državama i priliku su iskoristili da zaigraju u okviru NBA Ljetne lige.

Interesantno, u dresu Hrvatske igra i Mateo Drežnjak, odlični košarkaš Širokog Brijega koji je dao veliki doprinos u osvajanju titule prvaka Bosne i Hercegovine prije mjesec dana. Danas je na parketu proveo preko 20 minuta i upisao je pet poena.

U pobjedničkom sastavu Rodions Kurucs je bio najefikasniji sa 15 poena, dok je u selekciji Hrvatske to bio Antonio Vranković sa 12 poena, dok je jedan manje dodao Željko Šakić.