Nastupila dva bh. fudbalera: Sheffield United preokretom do trijumfa u gostima kod Norwicha

Nakon izvjesnog vremena, u jednoj utakmici engleskog Premiershipa imali smo priliku gledati na terenu dva bh. fudbalera. Riječ je o meču između Norwicha i Sheffield Uniteda, koji je okončan pobjedom gostiju od 1:2.

Poveli su domaći igrači u 27. minutu, strelac je bio Tettey, na asistenciju Zimmermanna.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi za samo sedam minuta igre u nastavku Oštrice preokrenule rezultat.

Igrao se 49. minut kada je gol postigao Stevens, da bi se samo tri minuta kasnije u listu strijelaca upisao i Baldock.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, Basham je dobio crveni karton i 79. minutu, ali ga je VAR poništio.

Mario Vrančić je prvi put ove sezone zaigrao od prve minute, a zamijenio ga je Dennis Srbeny devet minuta prije kraja. S druge strane, kod Sheffield Uniteda Muhamed Bešić je ušao u igru u 66. minuti umjesto Olivera Norwooda.

Peta pobjeda Sheffielda ove sezone i čak 11. poraz Kanarinaca.

Fudbaleri Leicester Cityja ponovo su hit. Vezali su i osmi trijumf u Premier ligi i sada su pobjegli Manchester Cityju na drugoj poziciji sa šest bodova više od aktuelnog šampiona i osam manje od lidera Liverpoola.

Lisice su danas slavile u gostima kod Aston Ville s visokih 1:4 golovima Vardyja (dva), Iheanacha i Evansa.