Nastupe upisali Bešić i Vrančić: Norwich prekinuo pobjedničku seriju Leicestera

Leicester City prekinuo je niz uzastopnih pobjeda koji se danas mogao produžiti na devet utakmica. Remizirale su Lisice 1:1 s Norwichem kod kuće.

Veliki bod u borbi za opstanak s King Powera donio je gostima iz Norwicha Teemu Pukki. Čini se da se Finac vratio golgeterskoj seriji. Naime, nakon sjajnog početka sezone kad je u prvih pet kola zabio šest golova, Pukki nije tresao suparničke mreže osam kola. Sada je postigao treći gol u zadnja četiri kola.

Leicester je većinu susreta bio dominantniji, ali Vardy i društvo nisu uspijevali slomiti goste. No u 38. minuti Maddison je izveo korner, a Jamie Vardy poentirao glavom za izjednačenje.

Trebao je engleskom golgeteru to biti deveta utakmica u nizu u kojoj je postigao pogodak, ali budući da je Norwichev vratar Tim Krul dirao loptu, gol je službeno priznat kao autogol nizozemskog čuvara mreže.

Povremeni reprezentativac BiH Mario Vrančić ušao je u igru kod Norwicha u sudijskoj nadoknadi, umjesto Emiliana Buendije.

Od ovog remija najviše je profitirao Liverpool koji je u najranijem terminu svladao Watford 2:0 te sada na prvom mjestu ispred Leicestera bježi ogromnih 10 bodova.

Cijelo poslijepodne mučio se Chelsea na svom Stamford Bridgeu ne bi li slomio čvrsti Bournemouth i na kraju, u 85. minuti, izgubio je utakmicu. Ni 17 udaraca, od čega četiri u okvir, nisu bila dovoljna da Bluesi pobijede goste, a onda je u 84. minuti Dan Gosling nekako uspio ugurati loptu iza leđa Kepe.

Isprva sudija Graham Scott nije priznao pogodak, ali je nakon intervencije VAR-a semafor u Londonu otkucao 0:1 u korist Bournemoutha.

Vrlo važnu pobjedu ovog popodneva ostvario je Sheffield United. U susretu dva novopečena prvoligaša bolji je bio Sheffield i to od Aston Ville s 2:0. Strijelac oba pogotka bio je John Fleck, dok je za Villu penal promašio Jack Grealish. Muhamed Bešić ušao je u 86. minuti kod Sheffielda, umjesto Olivera Norwooda.

Ekipa Chrisa Wildera pobjedom je skočila na petu poziciju koja iduće godine vodi u Europa ligu.

U posljednjoj preostaloj utakmici u terminu od 16 sati Burnley je kod kuće svladao Newcastle United golom Chrisa Wooda.