Nastavljene kvalifikacije za SP: Neymarov šou za novi trijumf Brazila, sjajan meč u Čileu

Nastavljene su južnoameričke kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo gdje je kompletirano drugo kolo u kojem je ponovo uspješan bio Brazil.

Noćas su odigrana još tri meča drugog kola, a golijadu smo vidjeli u Peruu gdje je domaćin poražen od Brazila rezultatom 2:4.

Tu je šou napravio Neymar, koji je postigao tri gola za goste, a jedan je dodao i Richarlison koji je odigrao cijeli meč i tako se u potpunosti oporavio od povrede koju je dobio protiv Brightona u četvrtom kolu Premier lige.

Sjajan meč odigrali su pretendenti za plasman na Mundijal, Čile i Kolumbija, a završeno je rezultatom 2:2.

Jeferson Lerma je doveo Kolumbijce u vodstvo već u šestoj minuti, ali su do poluvremena Arturo Vidal i Alexis Sanchez preokrenuli rezultat. Kada se ušlo u nadoknadu i očekivao se trijumf domaćih, Radamel Falcao je donio važan bod gostima.

Bitnu pobjedu Paragvaju donio je u finišu utakmice protiv Venecuele Gaston Gimenez i završeno je rezultatom 0:1.