Nastavlja se potjera za Jorgandžijama: Real Madrid ubjedljiv protiv Granade

Real Madrid je u 36. kolu La Lige na gostovanju rutinski savladao Granadu sa 1:4, a tako je nastavljena jurnjava za Atletico Madridom u borbi za šampionski naslov.

Već na poluvremenu je bilo jasno da će Kraljevski klub stići do pobjede pošto je vodio golovima Modrića iz 17. i Rodryga iz prve minute nadoknade, a u nastavku smo vidjeli još golova.

Prvo je na 1:2 u 71. minuti smanjio Molina, ali samo četiri minute poslije Real se vraća na sigurnu udaljenost i dva gola razlike. Nakon asistencije Hazarda tada je pogodio Odriozola, a samo minut poslije odbrana Granade i golman Silva prave veliku grešku, koju koristi Benzema i s 30 metara šalje loptu u prazan gol domaćina za konačnih 1:4.

Real je dva kola prije kraja prvenstva na dva boda iza lidera Atletico Madrida i morat će se nadati njegovom kiksu, dok je Barca već otpisana iz trke za prvaka jer je na četiri boda iza Atletica.