Nastavak agonije Zvijezde 09: Bradonjić het-trikom donio preokret Radniku i veliki trijumf

U okviru 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Zvijezda 09 je poražena od Radnika rezultatom 1:4.

Lokalni derbi odigran je u Ugljeviku gdje je Zvijezda 09 nastavila sa očajnim rezultatima.

Domaćin je nešto bolje ušao u meč. Ipak, na prvu priliku smo čekali do 26. minute kada smo vidjeli i pogodak za vodstvo domaćina pošto je svoju mrežu pogodio Radović.

U nastavku prvog dijela gosti iz Bijeljine su preuzeli kontrolu igre, a u preokretu kojeg ćemo kasnije vidjeti ulogu je odigrao Ognjen Đelmić koji je isključen u 30. minuti zbog dva žuta kartona.

To je donijelo preokret Bijeljinaca u nastavku. Deset minuta je bilo dovoljno u nastavku za poravnanje Radnika, a strijelac je bio Plavšić.

Nastavila se ofanziva Radnika, a za pobjedu je pogodio u 70. minuti Bradonjić na asistenciju Pece.

Do kraja utakmice gosti su uspjeli napuniti mrežu Zvijezde. Još dva gola postigao je heroj Bradonjić. U međuvremenu i Janković je dobio crveni karton i domaćin je tako meč završio sa osam igrača u polju.

Zvijezda 09 – Radnik 1:4

Stadion: Gradski stadion Ugljevik. Gledalaca: 500. Sudija: Admir Šehović (Sarajevo). Žuti kartoni: /. Crveni kartoni: Đelmić (Zvijezda 09)

Zvijezda 09: Manojlović, Janković, Benović, Mehmedagić, Correia, Đelmić, Marković, Stjepanović, Vojinović, Badji, Hairlahović.

Radnik: Bilobrk, Radović, Simonović, Mekić, Vasić, Peco, Maksimović, Karić, Plavšić, Đurić, Šubert.