Naredni Džumhurov protivnik imao fascinantan učinak na svom servisu u trećem setu

Damir Džumhur, najbolji bosanskohercegovački teniser, u polufinalu Challengera u Bratislavi igrat će protiv Zdeneka Kolara, koji je u meču četvrtine finala protiv Lloyda Georgea Harrisa napravio nevjerovatnu stvar.

Kolar je pobijedio Harrisa rezultatom 2:1 (6:7(5), 7:6 (7), 6:4), a na ovom meču češki teniser nije ponudio svom protivniku nijednu brejk loptu, a u trećem setu uspio je osvojiti sve poene na svom servisu (20/20).

Džumhur je do polufinala došao predajom Mikhaila Kukushkina u drugom setu pri rezultatu 1:1, a prvi set je dobio bh, teniser rezultatom 6:3.

Meč Džumhura i 258. igrača svijeta igra se sutra ne prije 15:30, a do sada se nisu sastajali. Kolar se nalazi u dobroj formi, a u posljednjih deset mečeva upisao je samo dva poraza