Napoli se trijumfom bodovno poravnao s Romom: Asistencija Džeke, spektakularan gol Insignea

Napoli je večeras u jednom od dva derbija 30. kola Serije A, na svom San Paolu savladao ekipu Rome sa 2:1.

Sve bitno na utakmici vidjeli smo u njenom drugom poluvremenu, kada su pala sva tri pogotka.

Prvo je Jose Callejon u 55. minuti doveo Napoli u vodstvo na asistenciju Marija Ruija, da bi samo pet minuta poslije Roma uspjela uzvratiti.

Tada je naš Edin Džeko sjajno otvorio kontranapad svog tima, pronašao Henrikha Mkhitaryjana, koji lijepo pogađa gol domaćih za 1:1.

Ipak, Napoli u 82. minuti zasluženo dolazi do pobjedonosnog pogotka i to preko Lorenza Insignea, koji na fantastičan način pogađa za 2:1.

Ovim trijumfom se Napoli na tabeli bodovno poravnao sa večerašnjim rivalom – Vučicom, a oba tima imaju po 48 bodova. Na mjestima su koja vode u Evropsku ligu (5. i 6.), a isuviše su daleko od četvrtoplasirane Atalante, koja ima 63 boda.