Napoli izjednačio u nadoknadi, Fiorentina se raspucala u produžecima i prošla u četvrtfinale

Fiorentina je došla do pobjede protiv Napolija u gostima nakon produžetaka te su se tako Viole plasirale u četvrtfinale Kupa Italije. Vrijedi istaći da su gosti drugo poluvrijeme igrali sa igračem manje.

Napolitanci su prijetili u 21. minuti kada je Bartlomiej Dragowski zaustavio udarac Elifa Elmasa, a u 41. minuti Dušan Vlahović je nastavio sa sjajnom formom i doveo Fiorentinu u prednost od 0:1. Dries Mertens je lijepim golom u 44. minuti poravnao, a u sudijskoj nadoknadi prvog dijela golman Fiorentine Dragowski dobio je crveni karton.

Iako su bile sa igračem manje, Viole su došle do prednosti u 58. minuti. Cristiano Biraghi je jednu odbijenu loptu poslao u mrežu Napolija za 1:2. U finišu utakmice i jedan fudbaler Napolija je zaradio isključenje. Direktan crveni karton dobio je Hirving Lozanou 84. minuti.

Glavni sudija Giovanni Ayroldi je utakmicu produžio za šest minuta. U petoj minutu Napoli je ostao i bez Fabiana Ruiza zbog drugog žutog kartona, a samo minutu poslije Andrea Petagna je postigao pogodak i odveo utakmicu u produžetke.

Tamo je pak zabijala samo jedna ekipa. Golovima Lorenza Venutija, Krzysztofa Piateka i Youssefa Maleha, Fiorentina je pobijedila 2:5 te izborila četvrtfinale protiv Atalante.