Napoli golom iz penala u sedmoj minuti sudijske nadoknade savladao Cagliari

Napoli je u posljednjim trenucima utakmice savladao Cagliari u susretu 35. kola italijanske Serie A koji nije imao rezultatski značaj.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali ni udaraca u okvir, tako da su mreže ostale mirne. Simone Verdi je imao dobru priliku u 54. minuti, no odbranio mu je golman gostiju.

Leonardo Pavoletti je u 64. minuti doveo Cagliari u prednost. Poništen je pogodak Lorenzu Insigneu u 68. minuti zbog ofsajda, a nakon toga i Arkadiusz Milik je mogao zatresti mrežu gostiju.

Faouzi Ghoulam je izjednačio u 85. minuti, a sudija je nakon toga produžio meč za pet minuta. U šestoj minuti dosuđen je penal za Napoli i Artur Ionita je dobio crveni karton, a minutu poslije Insigne je sa bijele tačke pogodio za 2:1.

STATISTIKA: NAPOLI – CAGLIARI