Nakon više od 20 penala Zvezda prošla dalje, Krasnodar šokirao Porto, Cluj izbacio Celtic

Crvena zvezda je izbacila Kopenhagen nakon nevjerovatnog izvođenja penala, a Cluj je izbacio Celtic, dok je Krasnodar šokirao Porto.

Golom Deaca u 27. minuti Cluj je poveo, a u drugom dijelu Celtic je preokrenuo na 2:1, a strijelci su bili Forrest i Edouard. Omrani je iz penala u 74. minuti izjednačio na 2:2. Christie je škotski klub doveo ponovo u prednost u 76. minuti, ali četiri minute poslije Omrani je pogodio za 3:3. U sedmoj minuti sudijske nadoknade Tucudean je postavio konačnih 3:4.

Mateo Sušić, nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine, odigrao je svih 90 minuta za Cluj.

Crvena zvezda je izborila penale protiv Kopenhagena. Utakmica u Danskoj završila je 1:1, baš kao i prva u Beogradu. Boakye je doveo beogradski klub u prednost u 17. minuti, a N'Doye je izjednačio u 45. minuti i do kraja je ostao nepromijenjen rezultat i otišlo se u produžetke, a zatim na penale.

Crvena zvezda je izbacila Kopenhagen nakon više od 20 izvedenih penala, a Beograđani su bili bolji sa 7:6.

Krasnodar je poražen na svom terenu od Porta sa 0:1, ali su večeras slavili sa 2:3 u Portugalu i priredili senzaciju. Vodili su sa 0:3 golovima Vilhene i dva Suleymanova, a domaći su smanjili pogocima Ze Luisa i Diaza.