Upisale drugu pobjedu u dva dana: Rukometne Zmajice razbile Latviju za kraj pretkvalifikacija

Ženska rukometna reprezentacija BiH upisala je ubjedljivu pobjedu protiv Latvije u meču posljednjeg 3. kola pretkvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a konačan rezultat na kraju je glasio 31:19.

Nakon izjednačenog početka utakmice u kojem su naše igračice imale blagu prednost, od sredine pa do kraja prvog poluvremena na terenu kao da je bila samo jedna ekipa i naše rukometašice već tada su riješile pitanje pobjednika.

Pri rezultatu 5:5 naše igračice prave seriju od 11:2, dolaze do prednosti od devet pogodaka prednosti na poluvremenu i već tada je bilo jasno da će upisati pobjedu.

U drugom poluvremenu opet su naše rukometašice bile te koje su se faktički sve pitale, piše Klix, a do kraja meča uspjele su dodatno povećati prednost i upisati drugu pobjedu u ovim pretkvalifikacijama.

Najefikasnija u našoj selekciji bila je Nikolina Čutura sa šest pogodaka.

Podsjetimo, samo prvoplasirana selekcija iz naše grupe će se plasirati u kvalifikacije i bit će smještena u grupu 3 sa selekcijama Nizozemske, Njemačke i Bjelorusije, a to će vjerovatno biti Grčka koja će protiv Italije danas tražiti treću pobjedu u isto toliko mečeva.

Grčka je u prvom kolu bila bolja od naših rukometašica rezultatom 29:18, što je ujedno bio i prvi meč naše reprezentacije nakon punih 12 godina, dok je jučerašnja pobjeda naših igračica protiv Italije bila prva pobjeda nakon punih 13 godina.