Sport Centar

Nakon povratka iz Simm-Baua ponovo briljira: Mahmutović prvi strijelac Prve lige FBiH

Prošlog vikenda završen je prvi dio sezone u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine, a prvi strijelac ovog takmičenja nakon prvih 15 kola je Selmir Mahmutović iz TOŠK-a.

Nakon povratka iz Simm-Baua ponovo briljira: Mahmutović prvi strijelac Prve lige FBiH
FOTO: Facebook stranica NK TOŠK Tešanj / Jasmin Dolamić

Prošlog vikenda završen je prvi dio sezone u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine, a prvi strijelac ovog takmičenja nakon prvih 15 kola je Selmir Mahmutović iz TOŠK-a.

Mahmutović je pružao sjajne partije u TOŠK-u, a prošle sezone prešao je u Simm-Bau, gdje je za polusezonu postigao samo četiri gola i vratio se ponovo u klub iz Tešnja i nastavio sa sjajnim partijama.

Dvadesetdevetogodišnji napadač odigrao je 14 utakmica ove polusezone i postigao deset golova, kojima je dodao i dvije asistencije. Na drugom mjestu liste najboljih strijelaca je Anel Dedić iz Mladosti sa sedam golova.

Treće mjesto dijeli čak pet fudbalera koji su postigli po šest pogodaka, a to su Eldin Fačić, Dženan Haračić, Stefan Janjić, Kemal Mujarić i Salko Nargalić.

10 golova

Mahmutović Selmir (NK TOŠK)

7

Dedić Anel (FK MLADOST)

6

Fačić Eldin (NK ZVIJEZDA)

Haračić Dženan (NK GOŠK)

Janjić Stefan (HNK ORAŠJE)

Mujarić Kemal (FK BUDUĆNOST)

Nargalić Salko (HNK ORAŠJE)

5

Aletić Elvedin (NK BRATSTVO)

Jaganjac Maid (NK BRATSTVO)

Janković Leo (HNK TOMISLAV)

Kadrić Hrustan (NK JEDINSTVO)

Kalesić Dino (BFK SIMM BAU)

Mehmedović Eldin (OFK GRADINA)

Resić Ševkija (BFK SIMM BAU)

Šer Branislav (NK BRATSTVO)

Vujica Neven (NK TRAVNIK)

4

Bošković Blaž (NK GOŠK)

Delić Kenan (NK TOŠK)

Kašić Senad (FK IGMAN)

Kulović Vedin (FK RUDAR K)

Mikić Zvonimir (OFK GRADINA)

Poturalić Husein (NK BRATSTVO)

Samardžić Sinan (NK JEDINSTVO)

Šantić Josip (NK GOŠK)

Sejmenović Irman (NK TOŠK)

Sijamija Dževad (NK TRAVNIK)

Trumić Eldin (FK BUDUĆNOST)

3

Karić Mahir (FK GORAŽDE)

Burić Samir (OFK GRADINA)

Čago Safet (FK MLADOST)

Dedić Semir (OFK GRADINA)

Delić Arnel (NK TOŠK)

Đuderija Ammar (FK GORAŽDE)

Fazlić Nijaz (NK TRAVNIK)

Husić Anel (FK BUDUĆNOST)

Jusić Faruk (FK MLADOST)

Jusufbašić Sabahudin (NK GOŠK)

Ljuca Sedin (FK IGMAN)

Mujagić Ajdin (NK TOŠK)

Smajić Edis (NK BRATSTVO)

2

Alagić Nermin (FK IGMAN)

Andrić Dino (OFK GRADINA)

Bibić Elvis (FK IGMAN)

Čehajić Belmin (FK RUDAR K)

Džafić Idriz (FK RUDAR K)

Grahovac Vladimir (FK MLADOST)

Handžić Kenan (FK GORAŽDE)

Hasanbegović Eldin (OFK GRADINA)

Hasanović Ahmed (NK GOŠK)

Huseinbašić Ermin (NK ZVIJEZDA)

Konjhodžić Amar (FK RADNIK)

Kovačević Josip (HNK TOMISLAV)

Križanac Stipan (HNK TOMISLAV)

Mendeš Adrian (HNK ORAŠJE)

Muminović Salih (OFK GRADINA)

Mustafić Eldin (OFK GRADINA)

Pendek Ismet (NK BRATSTVO)

Šabić Ahmed (OFK GRADINA)

Sabljica Amar (FK IGMAN)

Šehić Benjamin (NK TOŠK)

Šehić Benjamin (FK RADNIK)

Šero Nihad (NK JEDINSTVO)

Šiško Branimir (HNK TOMISLAV)

Šubo Mirza (FK GORAŽDE)

Torlak Amer (NK TRAVNIK)

Vrabac Armin (FK BUDUĆNOST)

Vujić Radovan (HNK ORAŠJE)

Živković Marko (NK ZVIJEZDA)

Zukić Seid (FK IGMAN)

1

Kulovac Haris (NK BRATSTVO)

Albijanić Milorad (BFK SIMM BAU)

Alešević Vehudin (FK IGMAN)

Augustinović Kristijan (HNK ORAŠJE)

Bandić Josip (HNK TOMISLAV)

Behram Sudo (FK BUDUĆNOST)

Bešagić Armin (FK IGMAN)

Brčkalić Enes (OFK GRADINA)

Brljak Zijad (NK TRAVNIK)

Čatić Berin (NK TRAVNIK)

Cibra Armin (FK RUDAR K)

Đelilbašić Faris (NK TRAVNIK)

Demirović Maid (FK BUDUĆNOST)

Devedžić Anis (NK BRATSTVO)

Dizdarević Dino (BFK SIMM BAU)

Duraković Elvir (FK MLADOST)

Fejzić Faris (FK RADNIK)

Gačan Faruk (FK RUDAR K)

Glibo Dražan (NK GOŠK)

Goralija Adis (FK RUDAR K)

Hajdarević Nermin (NK GOŠK)

Hasinović Ahmed (NK BRATSTVO)

Hrelja Adnan (FK IGMAN)

Hrustanović Anes (FK MLADOST)

Huseinspahić Dženis (BFK SIMM BAU)

Islamagić Vernes (FK GORAŽDE)

Jašarević Amar (FK RADNIK)

Jazvin Salko (NK GOŠK)

Jolović Dejan (FK GORAŽDE)

Jusupović Ajdin (FK RADNIK)

Kahrimanović Vahid (NK BRATSTVO)

Karić Mahir (FK MLADOST)

Kazić Enes (FK RADNIK)

Kobilica Belmin (FK RUDAR K)

Kujundžić Mahir (NK BRATSTVO)

Mahmutović Halil (FK BUDUĆNOST)

Mahmutović Ermin (NK ZVIJEZDA)

Mehić Amar (FK GORAŽDE)

Mujagić Mujo (NK JEDINSTVO)

Musić Husein (OFK GRADINA)

Novalić Mithat (FK RADNIK)

Pljevljak Rijad (FK GORAŽDE)

Ramljak Mateo (NK GOŠK)

Rizvo Eldar (FK RADNIK)

Sadiković Enis (FK RUDAR K)

Salanović Muhamed (FK GORAŽDE)

Šehić Velid (BFK SIMM BAU)

Šljivar Armin (FK RADNIK)

Tipurić Toni (NK GOŠK)

Tomić Slobodan (NK TOŠK)

Vasiljević Stefan (OFK GRADINA)

Vidović Antonio (NK ZVIJEZDA)

Vulić Srđan (NK GOŠK)

anel dedicprva liga fbihselmir mahmutovic
KOMENTARI