Najveći uspjeh bh. atletike: Tuka sa srebrenom medaljom oko vrata na Svjetskom prvenstvu u Dohi

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka osvojio je srebro u trci na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u atletici koje se održava u Dohi, a danas je upriličena i dodjela medalja.

Svakako, ovo je najveći uspjeh bosanskohercegovačke atletike. Podsjećamo, Tuka je 2015. godine na Svjetskom prvenstvu u Kini osvojio bronzu.

Tuka je trku u Dohi istrčao s vremenom 1:43:47 i tako je ostvario svoj najbolji rezultat sezone.

Prvo mjesto je osvojio Amerikanac Donavan Brazier s vremenom 1:42:34, dok je treći bio Ferguson Cheruiyot Rotich s vremenom 1:43.82.

Svečani trenutak dodjele medalje Amelu Tuki možete pogledati OVDJE.