Najteža prepreka koja stoji na putu trofeja preskočena, Atletico Madrid sve bliži tituli prvaka

Fudbaleri Atletico Madrida savladali su rezultatom 2:1 Real Sociedad i tako napravili još jedan veliki korak ka tituli prvaka Španije.

Jorgandžije su povećale prednost nad Barcelonom na četiri, a Realom na pet bodova (Kraljevski klub ima utakmicu manje), dva kola prije kraja Primere.

Najteži zadatak su izabranici Diega Simeonea odradili, vrlo neugodnu ekipu iz Baskije, pošto su sada preostali dueli protiv Osasune i Valladolida, koji stoje na putu nove titule.

Nakon pola sata igre danas Jorgandžije su imale dva gola prednosti, nakon golova Yannicka Carrasca i Angela Corree.

U nastavku, sasvim očekivano, Simeoneova ekipa je prepustila loptu gostima koji su stvorili nekoliko odličnih prilika.

Igor Zubeldia je u 83. minuti pogodio za 2:1 i tako je unio dramu u ovaj meč. Ipak, ostao je isti rezultat tako da Atletico pravi još jedan krupan korak ka tituli.