Najnovije pojačanje Tuzlaka briljiralo na Tušnju: Sloboda ubjedljiva protiv Sloge GC

Prvenstvena pauza u M-Tel Premijer ligi BiH danas je od strane tuzlanske Slobode iskorištena za odigravanje test susreta na stadionu Tušanj, a protivnik ekipi Mladena Žižovića bila je ekipa Sloge iz Gornjeg Crnjelova.

U prvom dijelu nije bilo golova, a u nastavku Sloboda postiže tri i slavi sa sigurnih 3:0.

Na ovoj utakmici je briljiralo najnovije pojačanje Slobode Nikola Leko, koji je postigao hat-trick i najavio da bi mogao mnogo značiti Žižovićevom timu u nastavku sezone.

Leko je pogađao u 54. i 64. minuti, te u sudijskoj nadoknadi kada je postavio konačan rezultat. Posebno je bio lijep drugi gol, koji je postigao sjajnim udarcem s dvadesetak metara.

Sloboda je utakmicu počela u sastavu: Golubović, Jusić, Devedžić, Salihović, Omić, Kurtalić, Predragović, Dž. Beganović, Mujagić, Maksimović i Mišković.

U drugom dijelu su igrali: Kukić, A. Beganović, Avdić, Kurtalić, Islamović, Balić, Marković, Resić, Mehmedović, Leko i Alić.