Sport Centar

Najava Druge lige FBiH, grupa Jug: Utrka za novog prvaka neizvjesna do samog kraja

U nedjelju 26. maja igraju se utakmice 24. kola Druge lige FBiH, grupa "Jug". Rezultati posljednje odigranog kola (remi Klisa u Gornjem Vakufu/Uskoplju, pobjeda Posušja u Bijelom Polju) učinila je utrku za prvaka neizvhesnu do samog kraja.

Najava Druge lige FBiH, grupa Jug: Utrka za novog prvaka neizvjesna do samog kraja

Utrka za novog prvaka neizvjesna do samog kraja

U nedjelju 26. maja igraju se utakmice 24. kola Druge lige FBiH, grupa “Jug”. Rezultati posljednje odigranog kola (remi Klisa u Gornjem Vakufu/Uskoplju, pobjeda Posušja u Bijelom Polju) učinila je utrku za prvaka neizvhesnu do samog kraja.

Samo se u Drugoj ligi FBiH, grupa “Jug” još nije poznat novi član Prve lige FBiH, iz grupe “Centar” to je Radnik iz Hadžića, grupe “Sjever”, Budućnost iz Banovića, dok u grupi ” Zapad “, bivši član elite bh. fudbala Travnik je na putu plasmana u prvoligaško društvo, u odnosu na prvog pratioca ekipu Viteza pet kola prije kraja prvenstva ima 8 bodova više.

Klis trenutno ima bod više od Posušja, do kraja prvenstva Klis ima dvije vezane domaće utakmice, Rama, Branitelj, a u posljednjem kolu gostuje u Livnu,dok Posušje prima u goste Tutbinu, gostuje u Gornjem Vakufu / Uskoplju i domaćin je ekipi Rame .

U ovom kolu lider Klis i bivši premijerligaš Posušje ne bi trebali imati problema na svom terenu protiv Rame, odnosno, Turbine.

Derbi kola se igra u Tomislavgradu gdje, petoplasirani Tomislav, 39 bodova ugoščuje za mjesto niže plasiranu ekipu Brotnjo Čitluk, 36 bodova, ovo je i utakmica u borbi za treču poziciju na tabeli-

Četveroplasirani Neum ima takođe ambicije za treće mjesto je domaćin Kamešni, ovdje se očekuje pobjeda Neumljana, dok se u Livnu očekuje neizvjesan utakmica između devetplasirane domaće ekipe Troglava 1918 i za dva mjesta bolje plasirane gornjovakufske Sloge.

U Mostaru se igra derbi začelja između 12 – plasirane domaće ekie Branitelja. 17 bodova i z a mjesto boolje plasirane ekipe NK Stolac koja ima dva boda više od svog domaćina, a predposljednja ekipe Grude očekuje četvrtu ovosezonsku pobjedu u duelu sa ekipom Bjelopoljca.

Nedjelja, 26. maj u 17:30 sati

Tomislavgrad: Tomislav – Brotnjo Čitluk, glavni sudija; Toni Bandić (Grude), pomoćnici: Andrija Dolić (Prozor/Rama) i Antonio Marčinko (Čitluk), delegat; Boro Posavac (Gornji Vakuf/Uskolje).

Livno: Troglav 1918 – Sloga, Ivan Jurić (Tomislavgrad), Ivo Maglica (Livno) i Josip Čolić (Kupres), Drago Letica (Tomislavgrad).

Neum: Neum – Kamešnica, Sehmin Hakalović (Konjic), Anis Kalajdžić (Mostar) i Matej Bevanda (Čitluk), Enes Šljivo (Konjic).

Buturović Polje: Klis – Rama, Sandi Lljevo (Mostar), Tomislav Pušić (Mostar) i Adnan
Arfadžan (Jablanica), Marko Miškić (Mostar).

Posušje: Posušje – Turbina , Jure Delić (Mostar), Marko Pejić (Grude), Marijan Ćosić (Široki Brijeg), Mladen Čorluka (Grude).

Grude: Grude – Bjelopoljac, Oliver Kožul (Ljuti Dolac), Marko Blažević i Goran Kolobara, Samir Spahalić (svi Mostar).

Mostar: Branitelj – Stolac , Drago Tabak (Tomislavgrad), Antonio Čačija (Livno) i
Luka Papac (Tomislavgrad), Marinko Krešić (Višići).

druga liga federacije bih - jug
KOMENTARI

KOMENTARI