Na pragu nove pobjede: Zmajevi vode nakon prvog poluvremena protiv Bugarske

Košarkaška reprezentacija BiH na dobrom je putu da ostvari pobjedu i u zadnjem susretu kvalifikacija za Eurobasket. Naši košarkaši na poluvremenu vode protiv Bugarske.

Zmajevi dobro otvaraju utakmicu, vezanim poenima Ajdina Penave u startu meča bilježe vodstvo od 5:0.

Distancu izabranici Vedrana Bosnića uspješno održavaju, a poenima Kamenjaša u osmoj minuti ostvaruju i opipljiviju prednost od 17:9. No, potom je uslijedio pad u igri, da bi Bugari napravili seriju od 7-0 i zaključno s trojkom Bacheva prišli na samo poen zaostaka (17:16). Prva četvrtina je završena skorom od 19:16 u korist BiH.

U drugom periodu naši košarkaši uz nekoliko dobro organizovanih napada opet dolaze do osam poena prednosti (24:16), ali zatim Bugarska ponovo smanjuje na minimalnu razliku trojkom Dimitrova (28:27) u 15. minuti. Ipak, Zmajevi nisu dozvolili preokret, zadržali su vodstvo do odlaska na odmor, a poluvrijeme je zaključeno rezultatom 43:38.