Na krilima Benzeme i Viniciusa: Real u finišu utakmice za dvije minute napravio veliki preokret

Real Madrid došao je do velikog preokreta u finišu utakmice protiv Valencije na Mestalli (1:2) u utakmici petog kola španske La Lige.

Valencia je bila konkretnija u prvom poluvremenu, a najbolja prilika viđena je u samom finišu prvog dijela kada je glavom šutirao Gabriel Paulista, ali odbranio je Thibaut Courtois.

Početkom drugog dijela Goncalo Guedes je imao veliku priliku. Šutirao je preko gola. Šišmiši su došli do prednosti u 66. minuti kada je pogodio Hugo Duro za 1:0.

Nije bilo velikih šansi do 86. minute kada je Vinicius Junior pogodio za 1:1 na asistenciju Karima Benzeme. Sjajni Francuz samo dvije minute poslije glavom je pogodio za 1:2 i pobjedu Kraljeva, a ubacio mu je Vinicius.