Murray upisao i drugu pobjedu u grupi A

Teniseri koji su slavili u prvom kolu sastali su se u drugom kolu krupe A. Na kraju je uspješniji bio Škot koji je na početku meča naišao na jak otpor Japanca, ali ga je uspio prelomiti u posljednjem setu.

Prvi set je prošao u izjednačenoj igri, bez ijednog breaka, a prvi teniser svijeta nije imao niti jednu break šansu. Nishikori je imao čak četiri break lopte, ali ih nije iskoristio te je set otišao u tie break. Nishikori je bio pribraniji i poveo sa 1:0 u setovima.

U drugom setu Murray odmah na startu uzima break Nishikoriju i čuva svoj servis do osmog gema kada mu Japanac vraća istom mjerom. Murray se nije predao već je odmah u narednom gemu opet uzeo break i servirao za poravnanje u meču.

Murray je u trećem setu Nishikorija doveo skoro do ruba ponora, ali se Japanac nakratko vratio u igru. Međutim, Murray je zaigrao ozbiljnije i slavio sa 6:4 što je bilo dovoljno za drugu pobjedu u grupi i skoro pa osigurano polufinale.

U drugom meču iste grupe od 21:00 sat se sastaju Wawrinka i Čilić.