Mulić zaboravio da ima već opomenu i zaradio isključenje, trener ga “kaznio” u svlačionici

Fejsal Mulić, donedavni fudbaler Veleža, bio je junak Seongnama u pobjedi protiv Gwangjua (2:0) u devetom kolu K1 lige, a jedan nepromišljen potez mogao je koštati njegovu ekipu.

Mulić je postigao dva pogotka za Seongnam, a nakon drugog u 55. minuti skinuo je dres prilikom proslave. Srbijanski napadač je zaboravio da ima žuti karton iz prvog dijela, tako da mu je sudija pokazao i drugi te je morao napustiti teren.

“Žao mi je ostatka ekipe. U ostatku utakmice razmišljao sam o tome kako će im biti teško”, rekao je Mulić nakon utakmice za južnokorejske medije, te se prisjetio i jednog crvenog kartona dok je nastupao u Belgiji za Muscron:

“Situacija je bila malo drugačija. Ušao sam s klupe u 73. minuti, a u 75. sam dobio crveni karton”.

Dvadesetšestogodišnji napadač se izvinio svojom timu zbog nepromišljenosti i zahvalio im se što su sačuvali pobjedu.

Južnokorejski mediji pišu da je trener Nam-il Kim “kaznio” Mulića tako što mu je prišao s leđa i udario ga po zadnjici, a to je izazvalo veliki smijeh u svlačionici, što i pokazuje da u Seongnamu vlada odlična atmosfera.